113-vjeçari zbulon sekretin e jetëgjatësisë së tij. 5 ushqimet që duhen ngrënë çdo ditë


Edhe pse 113 vjeç, Bernardo Lapallo duket po aq i ri sa një njëzet vjeçar! Ai është në gjendje të lëvizë pa asnjë ndihmë dhe gjithashtu lexon libra e zgjidh fjalëkryqe, për të mbajtur mendjen në formë.
Bernardo thotë se kushdo që dëshiron të jetojë më gjatë duhet të fillojë të shtojë mjaltë, kanellë, vaj ulliri dhe hudhër në dietën e tyij, sepse ato janë sekreti i jetëgjatësisë…shiko videon e plote duke klikuar me poshte ne reklam:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: