Aktualitete

LAJM I FUNDIT / Sapo ndodhi ngjarja tragjike deri me tani 52 te vrare

Së paku 52 policë të Egjiptit janë vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave të djeshme, pas ndërhyrjes së policisë në një bazë të militantëve islamikë, në të ashtuquajturën Shkretëtirë perëndimore, kanë thënë zyrtarët e sigurisë.Në kumtesën e Ministrisë së brendshme theksohet se disa prej sulmuesve “terroristë” …

Artikulli i plotë »

Deklarata “bombarduese” e Serwer! Kosova rrezikohet nga Vetëvendosja dhe serbët, jo nga Rusia!

Analisti amerikan Daniel Serwer kohë më parë ka deklaruar se Kosova është imune ndaj Moskës, e cila po tenton të shkaktojë trazira në Ballkan, por sipas tij, Kosova ka probleme të brendshme. Ai thotë se problemet e Kosovës janë integriteti territorial dhe sovraniteti. Ai në një intervistë për RTK- në …

Artikulli i plotë »

Ja 20 arsyet pse aksidenti i Sokol Olldashit është i dyshimtë, u prishën provat në vendngjarje

Sa vjen e zymtohet velloja e misterit mbi aksidentin fatal, ku gjeti vdekjen Sokol Olldashi, një nga figurat më karizmatike dhe polemizuese në Partinë Demokratike. I identifikuar si rreziku më potencial dhe i vetëm për pozitat e Lulzim Bashës dhe familjes Berisha në PD, Sokol Olldashi humbi jetën në një …

Artikulli i plotë »

Kështu festohet në Prishtinë pas lirimit të Enver Sekiraqes (Pamje)

Pas lirimit të Enver Sekiraqës, shumë qytetarë kanë nisur festën e tyre në Prishtinë, konrektisht në lagjen “Kodra e Trimave” ku edhe është shtëpia e të akuzuarit.Nga një video që ka siguruar ‘Indeksonline’, shohim se tek shtëpia e Sekiraqës janë ndezur fishekzjarret në shenjë feste për lirimin e tij…..per te …

Artikulli i plotë »
error: