Aktualitete

Rrëzohet një avion në Shqipëri, dyshohet per shume…

Rrëzohet një avion në Shqipëri, Berisha nxjerr fotot dhe pretendon se është i “narko-mushkonjave”, duke dyshuar se ne avion kishte shume droge, shkruan tv shenja. Bie një avion në periferi të Lezhës. Lajmin e ka publikuar para pak minutash ish-kryeministri Sali Berisha, referuar denoncimit të një mesazhdërguesi në rrjetet sociale, …

Artikulli i plotë »

Kaq vota i duhen Shaqir Totajt që ai të bëhet kryetar i Prizrenit dhe ta përmbyste rezultatin

Nesër do të dihet fituesi për Prishtinën dhe Prizrenin, raporton Gazeta NewBorn. Në Qëndren e Numërimit të Votave në Prishtinë, do të bëhet numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë. Gjithësej në gjithë vendin vota me kusht dhe postë janë rreth 12 mijë të tilla…Shiko videon e plote …

Artikulli i plotë »

Nuk din te ndalet e kall kuvendin krejt… / Vëmendje…kështu dukej sot Duda Balje në Kuvend …

Deputetja nga radhët e komuniteti boshnjak, Duda Balje ka qenë sërish sot në qendër të vëmendjes në seancën e Kuvendit të Kosovës. Përndryshe, Balje në një prononcim sot për arbresh.info ka folur rreth vendimit të Gjykatës së Hagës për dënim të përjetshëm për Ratko Mladiq. Ajo ka thënë se dënimi …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT: ARRESTOHET LULZIM BASHA / Tirana në kaos. Dhjetra aktivist të plagosur

TIRANA ZYRTARE NË KAOS/ARRESTOHET LIDERI I OPOZITËS LULZIM BASHA!/QINDRA MIJËRA QYTETARË PËRPLASEN ME FORCA TË SHUMTA POLICIE PËR TË PARANDALUAR ARRESTIMIN E BASHËS. Pse Basha nuk mund të jetë opozitar si Albin Kurti / Sikur nesër krye lajmi i ditës të ishte: Tirana zyrtare në kasos! Arrestohet lideri i opozitës, …

Artikulli i plotë »
error: