Aktualitete

Zgjedhjet në ditën e Bajramit, irritohet myftiu i Shkodrës: As në komunizëm s’ndodhte

Komuniteti i besimtarëve myslimanë ka pakënaqësi në lidhje me vendosjen e datës së zgjedhjeve në një ditë kur ata festojnë Bajramin. Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari ka fajësuar liderët Rama dhe Basha mbi datën e zgjedhjeve, që është përcaktuar me datë 25 qershor. Ai ka thënë se ky fenomen …

Artikulli i plotë »

Dalin imazhet e para të Presidentit dhe Zonjës së Parë të Kosovës duke e përcjellë Endritin në mbrëmjen e maturës (Foto)

Sot është bërë maturant djali i vetëm i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Endriti sot ka përfunduar shkollimin e mesëm në kolegjin “Mehmet Akif” teksa ka pozuar edhe me miq dhe shok të shkollës me shokët dhe shoqet. E në këtë mbrëmje Endritin e kanë përcjellë deri në afërsi të …

Artikulli i plotë »

Vdekja e 16-vjeçares, mjeku anestezist rrëfehet në grupin hetimor

Vdekja e 16-vjeçares Blerta Pepa, pjesëmarrëse në ‘Gjeniu i Vogël’ ka tronditur shumë njerëz. E mitura hyri në operacion për një dëmtim ligamenti në gju, një operacion ky që konsiderohet i lehtë, por që rezultoi t’i merrte asaj jetën. Anestezisti Tefik Zhurda, i cilësuar si shkaktar i vdekjes për mosinjektimin …

Artikulli i plotë »

Vëllai publikon foton e fundit të Blertës, para se të hynte në operimin që i mori jetën (Nëse je i dobt mos e shiko)

Roland Pepa, vëllai i 16- vjeçares Blerta Pepa, e cila gjeti vdekjen gjatë operacionit në gju në spitalin privat “Continental” në kryeqytet nuk e pranon dot ikjen e së motrës.Ai ka publikuar fotografinë e fundit të saj, pak çaste para se të futej në operim, ku e e ndjera dukej …

Artikulli i plotë »

Çfarë është “Hipotermia Malinje” që shkaktoi vdekjen e Blertës në spitalin privat

16-vjeçarja Blerta Pepa ndërroi jetë në spitalin “Continental” pas ndërhyrjes kirurgjikale në gju. Ajo pati komplikacione të brendshme ndërkohë që mjekët prisnin që t’i diltet anestezia. Dyshimet e para sipas mjekëve kanë të bëjnë me një “hipotermi malinje”, e cila ka sjellë edhe vdekjen e të miturës. Çfarë Hipertermia Malinje …

Artikulli i plotë »
error: