Aktualitete

Fundi i pabesueshëm i një epoke: Gjiganti i industrisë së duhanit, paralajmëron ndërprerjen e prodhimit të cigareve tradicionale!

prej kompanive më të fuqishme në botë, gjiganti i prodhimeve të duhanit, “Phillip Morris”, nuk e ka përjashtuar mundësinë e ndërprerjes së prodhimit dhe të shitjes së cigareve në të ardhmen, thotë drejtori menaxhues i kompanisë. “Besoj se vjen dita kur mund të themi se jemi përshtatur me produktet alternative …

Artikulli i plotë »

Nipi e zgjon gjyshen nga gjumi: ‘Ka vdekur Castro’, reagimi i saj do t’ju bëjë të qeshni me lot (Video)

shka me gjyshen by LajmeFlash Disa kubanë që jetojnë në Amerikë janë duke postuar video të reagimeve emocionale të gjyshërve dhe gjysheve të tyre, pasi që mësojnë lajmin për vdekjen e Fidel Castros. Brian David Ramos, 17-vjeçar, s’e ka humbur as edhe një sekondë për t’ia kumtuar lajmin gjyshes së …

Artikulli i plotë »

Ky është dhëndri i Erdoganit që privatizoi Distribucionin e KEK’ut (Video)

Emisioni Zona Express ka shfaqur sonte dokumentarin ekskluziv, “Haraçi Turk”, ku trajton fitimet milionëshe të kompanisë KEDS nga qytetarët e varfër të Kosovës. Në këtë dokumentar zbulohen disa detaje interesante raportit të shtetit turk, familjarëve të Erdoganit dhe shitjes së Distribucionit në Kosovë. Kush është Berat Albayrak? Klikoni në videon …

Artikulli i plotë »

​Video e plotë e dokumentarit “Haraçi turk” (ZonaExpress)

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Haraçi Turk”. Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, llogaritet të jetë emisioni më i shikuar shqiptar i këtij zhanri; si në matjet televizive ashtu edhe në rrjetet sociale. Dokumentari që është shfaqur sonte flet për …

Artikulli i plotë »

Shyhretja tregon për prishjen e shoqërisë me Shkurten (Video)

Ka pasur shumë thashetheme për raportet ndërmjet Shyhrete Behlulit dhe Shkurte Fejzës në vitet e fundit. Mirëpo, dy protagonistet deri më tani nuk kishin dhënë ndonjë prononcim për këtë çështje. Dilema e gjatë e muajve të fundit për ‘Bilbilat e Mushtishtit’ merr përgjigje në intervistën ekskluzive për Prive, ku Shyhrete …

Artikulli i plotë »
error: