Aktualitete

EKSKLUZIVE: Në Kosovë, Ja kush i fiton zgjedhjet lokale sipas KQZ-se (FOTO)

EKSKLUZIVE: Në Kosovë, Ja kush i fiton zgjedhjet lokale sipas KQZ-se…Komisioni Qendror i Zgjedhjeve insiston qe fituesi ne Komunen e Prishtines te dihet pasi te rinumerohen votat. Perndryshe, Shpend Ahmeti ishte ne epersi para Arban Abrashit, Por sipas rezultateve të fundit për zgjedhjet lokale radhitja tani është kështu, shtypni poshte …

Artikulli i plotë »

LAJM SHOKUES: Pas 3 vitesh, rrëfehet pronari i lokalit, për vdekjen e Sokol Olldashit, ai tha se…(VIDEO)

Mes dëshmive për aksidentin tragjik që i mori jetën ish-ministrit të Transporteve, Sokol Olldashit, vjen një dëshmi interesante, për të cilën flet gazetari Ilir Kadia, në intervistën e dhënë, Kadia rrëfen për bisedën që ka bërë me Kiun, pronarin e kafenesë afër vendit të aksidentit, ai befasoi me deklratën e …

Artikulli i plotë »

Bes Kallaku ndërroi fe për gruan, por kush e pengoi për t’u martuar në Kishë?!

Aktori Bes Kallaku dhe këngëtarja Xhensila Myrtezaj i dhanë fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë e tyre 7-vjecare në një martesë madhështore që u mbajt në muajin shtator. Më herët gjatë vitit aktori i njohur i humorit ndërroi fe, duke përqafuar besimin e krishterë. Ëka e dëshmoi edhe me pjesëmarrjen e …

Artikulli i plotë »

“Adelë! Bardhi me Sanijen të lanë amanet tek ne, na fal që qemë vonë…” (foto)

Një nga mikeshat më të ngushta të gazetares së ndarë nga jeta, Adela Xhamanit, Fatmira Nikolli i ka dedikuar fjalë rrënqethëse 31-vjeçares që u nda tragjikisht nga jeta në moshën 31-vjeçare të hënën e shkuar. Ja mesazhi i plotë i Fatmirës: Adelë, a kishte të drejtë Brian Weiss për “Shpirtin”? …

Artikulli i plotë »
error: