Jetë dhe Stil

U bënë të njohur si çifti i parë në botë me gjashtënjaket e mbijetuara. Por, ja çfarë ndodhë 30 vite më vonë

Disa thonë se të rritësh një fëmijë është e ngjajshme me luftën guerile; imagjinoni çfarë drame është rritja e gjashtë fëmijëve njëherësh. Kjo është përralla kaotike por e lumtur e një çifti i cili ka rritur gjashtënjaket. Pasi kishte kaluar raundin e trembëdhjetë të barnave, Janet Walton ishte ‘në ajër’ …

Artikulli i plotë »

Njerëzit e kuptojnë kur vdesin… zbulimi tronditës i shkencëtarëve

Disa thonë se kanë parë dritë në fund të tunelit, ndërsa të tjerë pretendojnë se e kanë gjetur veten jashtë trupit, duke parë mjekët që i shpëtonin jetën. Por në të vërtetë, eksperiencat pranë vdekjes kanë qenë gjithmonë të debatueshme. Tanimë, shkencëtarët kanë zbuluar se ndërgjegjja e një njeriu vijon …

Artikulli i plotë »

Java e universitetit: Seks në publik, kokainë dhe striptizëm

Seks në publik. Kokainë e thithur hapur nga organet gjenitale mashkullore. Një student që vrapon me një flakëhedhës. Mirësevini në javën e parë të studimeve në dy prej institucioneve më prestigjioze në Britani: Oxford dhe Cambridge. Sipas “The Sun”, çdo javë studentët fillestarë në këto universitete zhyten në pije, drogë …

Artikulli i plotë »
error: