Kuriozitete

Serbët dhe rusët bëjnë film për UÇK’në “terroriste” dhe incidentin e famshëm në Aeroportin e Sllatinës

Në një fshat të Serbisë afër Zllatiborit, po përgatitet një film për ngjarjet e vitit 1999, gjatë bombardimeve të NATO’s dhe kur forcat serbe vrisnin dhe dëbonin shqiptarët nga Kosova.Titulli filmit është “Kufiri Ballkanik” në regji të Andrej Volgin ndërsa aty do të luajnë aktorë serbë dhe rusë. Filmi është …

Artikulli i plotë »

Një barsoletë me pula nga Ramiz Lladrovci, për kundërshtarët e tij: S’ka më për ju grurë në PDK (Video)

Në kuadër të ciklitit të debateve – për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor – sonte në “Debat D” të RTV Dukagjinit, temë diskutimi do të jetë Drenasi. Pjesëmarrësi në këtë debat, Ramiz Lladrovci – që është kandidat i PDK-së për kryetar të Drenasit – thotë se …

Artikulli i plotë »

E besoni apo jo? Bebja kosovare me emrin më të çuditshëm në botë, ka habitur edhe gjermanët

Nuk është shaka: Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në jetë, më 16 mars”, shkruan derwesten.de.Ajo ka emrin më të çuditshëm në botë, ose, së paku në Gjermani! Foshnja me prindër nga Kosova ka marrë emrin e qytetit në të cilin është lindur, Krefeld.Duke …

Artikulli i plotë »
error: