Lajme

‘Bossi’ shqiptar mashtron policët e Londrës, i punëson si shoferë për trafikimin e shqiptarëve, por ndodh ajo që nuk pritej

Zyrtari, i quajtur Charlie për të mbrojtur identitetin e tij, duke u paraqit si shofer pothuajse pesë muaj më parë dhe kontrabandoi njerëz në Britani. Por, me vone sipas autoriteteve britanike Anthony Corkovic iishte (Carlie) dhe Scott Downie ishte ( Corkoviç), të dy oficerë policie, u punësuan nga nja shqiptar …

Artikulli i plotë »

“Saimir Tahiri fsheh videon ku shihet Çim Peka duke vrarë vajzën që kishte në makinë”, nuk mbahet Myftaraj

Opinionisti Kastriot Myftaraj njihet për qëndrimet e tij dhe teoritë konspiracioniste, megjithatë “ku ka zë nuk është pa gjë”, thotë populli. Këtë herë Myftaraj ka bërë një postim në Facebook, ku sipas tij vdekja e vajzës që ndodhej në makinën e gazetarit para dy vite nuk ka vdekur nga aksidenti …

Artikulli i plotë »

Seks dhe drogë, pamjet si policia e ‘prishi orgjinë’ në dhomën e hotelit në Tiranë (Video)

Në videon më poshtë duket se si policët hyjnë befasisht në një dhomë hoteli, ku disa të rinj konsumonin kokainë nën shoqërinë e prostitutave. Ngjarja ndodh në një hotel tek ish Tregu Elektrik në Tiranë, ku u arrestuan disa vajza që ofronin shërbime seksuale kundrejt pagesës. Vajzat kontaktoheshin nga një …

Artikulli i plotë »

‘Bomba’ e oficerit të Antidrogës: Krerët e policisë u ndanin trafikantëve farën e kanabisit, merrnin 30%

Ish-agjenti i Antidrogës në Drejtorinë e Policisë Fier, Antonio Nazeraj në pjesën e dytë të intervistës dhënë për gazetarin Basir Çollaku, e botuar në “Gazeta Shqiptare” tregon sesi funksiononte marrëdhënia mes shefave të policisë dhe trafikantëve të drogës në Fier. Një herë në muaj ata uleshin tregon Nazeraj për të …

Artikulli i plotë »

Trondit shkencëtari: Alienët janë zbuluar, ja ku jetojnë

“Alienët janë zbuluar dhe ato jetojnë nën masat e mëdha të akullit në ekoplanetet ujore”, është shprehur një ish-shkencëtar i Nasa. Ekspertët janë ende në kërkim për jetën jashtë-tokësore, por deri më tani kërkimi nuk ka dhënë ndonjë rezultat pozitiv, përcjell albeu.com. Duke folur për Divizionin 2017 për Shkencat Planetare, …

Artikulli i plotë »

Shehi: Pasha Zotin, janë nja 10 – 15 deputetë të PS-së që mbjellin drogë (Video)

Deputeti i LZHK-së, Dashamir Shehi ka dhënë një deklaratë tronditëse dje gjatë një debati politik në media. “Gjykoj që për këtë situatë specifike, që i përket kësaj bote kriminale që po na rrethon, të ftoja edhe shumicën e socialistëve që janë të ndershëm. Nuk mendoj se zoti Velaj mbjell drogë, …

Artikulli i plotë »
error: