Lajme

Dikur kundër-kandidatë për Gjakovën, sot Mimoza Kusari e Pal Lekaj përplasen në Kuvend

Deputetja e Kuvendit të Kosovës dhe njëherit kandidatja për kryetare të Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari- Lila ka pasur një moment përplasje me Ministrin e Infrastrukturës Pal Lekaj. Kusari- Lila e ka akuzuar ministrin Lekaj se po e përdorë edhe pozitën e ministrit për çështje të tjera personale. I menjëhershëm …

Artikulli i plotë »

Tronditëse! Policia gjen 16 milion dollarë në banesën e ish-ministrit (Video)

Policia federale e shtetit të Brazilit ka gjetur 16 milion dollarë në shtëpinë e një ish-ministri. Një fotografi e siguruar nga policia si pjesë e operacionit të quajtur “Lost Treasure” tregoi valixhet dhe kutitë e kartonit të mbushura me kartëmonedha 100-reale dhe 50-reale, dy emetimet më të mëdha të kartëmonedhës …

Artikulli i plotë »

Të shtëna me armë zjarri në Dukagjin të Kosovës, një person raportohet se është…

Para disa minutave ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Ismajl Qemajli” në Gjakovë, me këtë rast ka pësuar lëndime trupore një person. Ndërsa i dyshuari ndodhet në arrati, lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Lirije Podrimaj nga Policia në Gjakovë. Momentalisht policia është në kërkim të …

Artikulli i plotë »

Një vit më parë kjo vajzë tronditi botën me pamjen e saj, sot është e vështirë ta njihni

Një vit më parë fotoja e adoleshentes nga Jemeni, Saida Ahmed Baghili tronditi mbarë opinionin publik. Ajo vuante nga kequshqyerja dhe fotografia e saj bëri xhiron e rrjeteve sociale duke prekur zemrat e shumë njerëzve. Pas publikimit të fotos shumë organizata i erdhën në ndihmë Saidës. Ata u kujdesën që …

Artikulli i plotë »
error: