Shëndetësi

E besoni? Keto 3 përbërësit që do të zhdukin menjëherë kilet e tepërta

Bëhet fjalë për limon, mjaltë, kanellë dhe ujë të ngrohtë. Përbërësit: 1 lugë gjelle me pudër kanelle; gjysmë limoni i qëruar; 1 lugë gjelle mjaltë; 1 gotë me ujë të ngrohtë; Përgatitja: Nuk kërkon ndonjë përgatitje të madhe. Hidhni lugën me kanellë në gotën me ujë të ngrohtë dhe më …

Artikulli i plotë »

Këto janë simptomat e kësaj sëmundje të tmerrshme: Nëse i vëreni, menjëherë tek mjeku

Sindromi policistik ovarian ndikon gratë gjatë viteve të tyre riprodhuese dhe shfaqet si rezultat i çrregullimeve hormonale. Shpesh, por jo gjithmonë, cistat formohen pikërisht në vezore. Edhe pse nuk janë të dëmshme, ato mund të çojnë në çrregullime hormonale që shkaktojnë cikle menstruale të zgjatura ose të parregullta, papërmbajtje, obezitet …

Artikulli i plotë »
error: