Shëndetësi

Ndodh mrekullia: Arrihet shuma e nevojshme për shërimin e Alban Beqirit, familja ju falënderon të gjtihëve

Është mbledhur shuma e nevojshme për shërimin e Alban Beqirit nga Skenderaj i cili po vuan nga leukemia akute, raporton Gazeta NewBorn. Ja njoftimi i familjes: Të nderuar dhe shum të respektuar njerëz vullnetmirë, Sot, e Diele 21.05.2017, mora një lajm te gëzushem nga familja ime. Është arritur shuma e …

Artikulli i plotë »

Spinaqi parandalon sulmet e zemrës, sulmet e trurit dhe diabetin

Besohet se 80 për qind e amerikanëve kanë mungesë të magnezit, i cili është mineral tejet i rëndësishëm dhe përgjegjës për mbi 300 funksione biokimike në trup. Hulumtimet e ndryshme kanë treguar se magnezi luan rol të rëndësishëm në parandalimin e problemeve serioze shëndetësore, ndërsa sipas një studimi të fundit, …

Artikulli i plotë »

Vajza dhe gra, mos vishni tanga! Çfarë mund t’i bëjnë vaginës suaj…

Shumica e grave preferojnë t’u shmangen mbathjeve të plota pambuku, vetëm që në veshjet e tyre mos të krijohen vija nga prerjet e të brendshmeve. Ndonëse, tangat nuk janë një zgjedhje e rehatshme shumë më shumë femra ngase mendoni parapëlqejnë të veshin të brendshme të tilla, vetëm për t’u dukur …

Artikulli i plotë »

Gra, testi i shtatzënisë bëhet edhe përmes pastës së dhëmbëve me këtë metodë (Video)

Bërja e testit të shtatzënisë është mënyra tipike që një grua mund të zbulojë nëse ajo është shtatzënë, por disa gra po përdorin një metodë tjetër për të kontrolluar për shtatzëninë. Prova e shtatzënisë me pastë dhëmbësh është metodë shtëpiake, e cila kohëve të fundit është bërë virale në internet. …

Artikulli i plotë »

Çfarë është “Hipotermia Malinje” që shkaktoi vdekjen e Blertës në spitalin privat

16-vjeçarja Blerta Pepa ndërroi jetë në spitalin “Continental” pas ndërhyrjes kirurgjikale në gju. Ajo pati komplikacione të brendshme ndërkohë që mjekët prisnin që t’i diltet anestezia. Dyshimet e para sipas mjekëve kanë të bëjnë me një “hipotermi malinje”, e cila ka sjellë edhe vdekjen e të miturës. Çfarë Hipertermia Malinje …

Artikulli i plotë »
error: