Sport

Granit Xhaka i drejtohet popullit kosovar me këtë letër të hapur: Ja pse zgjodha Zvicrën Shum e dhimbshme .

Granit Xhaka edhe zyrtarisht e ka konfirmuar vendimin e tij që të luajë me Zvicrën. Ai i është drejtuar gjithë popullit të Kosovës duke u arsyetuar dhe duke sqaruar gjithë situatën. Me këtë letër dua të njoftoj të gjithë opinionin publik mbarë shqiptar, se karrieren time në vazhdim do ta …

Artikulli i plotë »

Lajmi i Shekullit për Kombëtaren Kosovare, Ylli që kushton 30 Miljon Euro i thot ”PO” Kosovës. ja se kush ësht..!!

Debutoi në ndeshje kundër Luksemburgut. Por mesfushori Milot Rashica përkundër paraqitjeve mbresëlënëse me klubin e tij Vitesse, u la jashtë listës së futbollistëve të ftuar nga trajneri i Shqipërisë, De Biasi për Euro 2016, njofton Klan Kosova. Pas pranimit te Federatës se Futbollit të Kosovës në instancat më të larta …

Artikulli i plotë »
error: