Wednesday , 12 December 2018
Beschlagnahmte Euroscheine sind am Freitag (16.03.2012) im Finanzministerium in Berlin am Rande der Vorstellung der Zoll-Bilanz 2011 zu sehen. Der Zoll hat im vergangenen Jahr 123,3 Milliarden Euro eingenommen. Das sind 12 Milliarden Euro mehr als 2010. Foto: Kay Nietfeld dpa +++(c) dpa - Bildfunk+++

Dorëzon 50.000 eurot e gjetura, ja me sa para shpërblehet refugjati

Refugjati sirian në Gjermani, që disa ditë më parë gjeti 50.000 euro dhe i dorëzoi në polici, do të shpërblehet me 1.500 euro.
Sipas ligjit gjerman, kush kthen deri në 500 euro të gjetura, shpërblehet me 5 për qind të shumës së gjetur, ndërsa dorëzimi i shumave prej mbi 500 euro sjell një shpërblimin prej 3 për qind.Refugjati, duke çmontuar një dollap në një banesë që ia kishte dhënë në përdorim një shoqatë bamirëse, ka gjetur të fshehura plot 50 mijë euro dhe një librezë kursimesh, të cilat i ka dorëzuar në polici…Shiko videon e plote duke klikuar me poshte ne reklam:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: