Lajm i bujshëm/ Lorik Cana merr post të rëndësishëm në FSHF


Nëpërmjet një njoftimi, zyra për shtyp pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka komunikuar lajmin se ditën e nesërme në orën 11:00, në sallën e konferencave do të zhvillohet ceremonia e prezantimit të ish-kapitenit të Kombëtares, Lorik Cana, si Ambasador i Grassroots-it për Shqipërinë.
Në këtë prezantim do të jetë i pranishëm dhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka.
“Gassroots” financohet nga UEFA dhe ka të bëjë kryesisht me zhvillimin e projekteve të ndryshme me fëmijët dhe përhapjen e sportit te fëmijët që rriten në kushte të vështira duke luajtur në trotuare bulevardesh dhe jo në fusha futbolli.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: