LAJM I FUNDIT / Shokuese , Këngëtari i njohur torturohet dhe vritet sepse ishte … / FOTO

Grupi “Anti-LGBTI” i Çeçenisë ka torturuar dhe vrarë mizorisht këngëtarin e njohur rus Zelimkhan Bakaev.Prej disa javësh Zelimkhan ishte në kërkim nga autoritetet për shkak se nuk ishte parë që nga data 8 gusht.
Çuditërisht llogaria e Zelimkhan në Instagram është fshirë dhe këngëtari nuk ka shkruar asgjë, njofton “Newnownext”. Burime pranë aktivistëve kanë njoftuar se këngëtari 26-vjeçar është torturuar e më pas vrarë mizorisht nga ky grup vetëm sepse ishte gej.”Ai erdhi në Gronzy dhe u mor nga policia. Pas 10 orësh u vra”, njoftuan burimet pranë aktivistëve.Ndiqi fotografite ne linkun me poshte :

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: