Mbi 1 orë duke u marrë në pyetje, Saimir Tahiri kërkon cigaret dhe…


Kanë kaluar mbi 60 minuta prej kohës kur ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka hyrë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.
Tahiri po pyetet nga prokurorët pas akuzave të ngritura ndaj tij për lidhje me trafikun ndërkombëtar të kanabisit.
Bëhet me dije se pasi kaloi 1 orë, deputeti socialist ka kërkuar paketën e cigareve, të
cilën ia ka cuar shoferi i tij.
Tahiri mbërriti në orën 14:00 në prokurori. Ditën e djeshme u ushtrua kontrollon në banesën e tij, për gjetjen e provave që mund ta inkrimonojnë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: