Mendova se ishte një tjetër gënjeshtër në internet por pasi e aplikova ato thjesht u zhdukën! Hoqi përgjithmonë…


Zakonisht, të gjitha problemet e lëkurës shfaqen kryesisht nga konsumi i tepruar i ushqimit por edhe nga ndryshimet hormonale. Ne do ju paraqesim diçka që është bërë në shtëpi dhe do t’ju ndihmojë të pastroni të gjitha njollat ​​e zeza nga fytyra juaj! Hidhini një sy të mirë!

“Mendova se ishte një tjetër gënjeshtër në internet por pasi e aplikova ato thjesht u zhdukën! Hoqi përgjithmonë njollat e zeza në lëkurën time dhe e bëri si një bebeje”
Përbërësit:

Pastë dhëmbësh
Një furçë për pastrimin e fytyrës
1/4 lugë çaji me kripë
Garza sterile

Ujë
½ lugë çaji me argjilë të bardhë
¼ lugë çaji me kos

Përgatitja:

Hapi i parë
Hapi i parë përfshin përzierjen e pastës së dhëmbëve me kripën duke përdorur një furçë për pastrimin e fytyrës.Aplikoni këtë përzierje në zonat ku keni probleme të lëkurës dhe fshijini butësisht. Lajeni fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë ose çaj kamomil.

Hapi i dytë
Pasi të keni bërë hapin e parë, prini një pjesë të vogël të një garze sterile dhe vendoseni atë në ujë të ngrohtë ose çaj kamomil. Vendoseni në fytyrën tuaj dhe lijeni atë për 1 minutë.

Hapi i tretë
Hapi përfundimtar përfshin përzierjen e argjilës dhe kosit derisa të merrni një masë homogjene. Duhet ta aplikoni direkt në zonat problematike dhe lëreni të veprojë për 10 minuta. Pas kësaj ju duhet të lani fytyrën tuaj me ujë të ftohtë ose çaj kamomil.
Duke përdorur këtë proçedurë një herë në javë, ju do të jeni në gjendje ta mbani lëkurën tuaj të re dhe të butë. Rezultatet do të jenë të pashmangshme! Provojeni që sot madje!

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: