Piloti vërejti një sinjal “ndihmë”, e vërteta që u zbulua më pas i shokoi të gjithë

Një sinjal “SOS” i bërë me gurë, në një pjesë të largët të Australisë Perëndimore ka shkaktuar frikë kombëtare se dikush, ose disa persona, mund të kenë humbur dhe kanë nevoje urgjente për ndihmë. Sinjali u vu re nga një pilot helikopteri, raporton “BBC”. Por policia i ka dhënë fund …

Artikulli i plotë »

Prekëse: “I dashur babi kur të rritem do më quajnë k**vë dhe për këtë fajtor do jesh ti” /VIDEO

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, një në tre femra përjetojnë dhunë fizike ose seksuale gjatë jetës së tyre. Për të nënvizuar rëndësinë e kësaj situate alarmante, një kompani norvegjeze e quajtur “Care Norway” publikoi një video me titull “#DearDaddy” (I dashur babi). Klipi i shkurtër ka marrë miliona klikime dhe …

Artikulli i plotë »

Mjekët prezantojnë sesi të eliminoni të gjithë dhjamin e mëlçisë në vetëm pak ditë. Shënojeni para se të fshihet!

Dieta dhe jeta jonë janë arsyet kryesore për çështje dhe kushte të ndryshme shëndetësore. Këto dy shkaqe ndikojnë në shëndetin tuaj të përgjithshëm sidomos në mëlçinë tuaj. Mëlçia me dhjam është një gjendje shumë e zakonshme këto ditë. Dhimbja në pjesën e sipërme në anën e djathtë të stomakut, është …

Artikulli i plotë »
error: