LAJM I FUNDIT : Këngëtari i njohur e përgjakë personin zyrtarë në qendër të Prishtinës dhe ikë (Pamje)

Ilir Tolaj, ish-sekretar i Përhershëm i Ministrisë së Shëndetësisë, është sulmuar fizikisht, pas një zënke në trafik.Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 13:50 në rrugën “Rexhep Luci” në Prishtinë.Ambulanca ka ardhur dhe e ka marrë Tolajn, i cili është përgjakur, pasi është sulmuar me një send të fortë, raporton Ekonomia …

Artikulli i plotë »

Një lajm i madh vjen nga Zvicra për shqiptarët, ajo u jep 8.2 Milion Frang atyre qe dojn me …

Një projekt prej 8.2 milionë franga zvicerane do të vazhdojë të mbështesë krijimin e vendeve të punës për të rinjtë në Shqipëri, thuhet në një njoftim nga Ambasada e Zvicrës në Shqipëri. “RisiAlbania” nga Agjencia Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC) mbylli fazën e saj të parë dhe nisi fazën …

Artikulli i plotë »
error: