Kaq vota i duhen Shaqir Totajt që ai të bëhet kryetar i Prizrenit dhe ta përmbyste rezultatin

Nesër do të dihet fituesi për Prishtinën dhe Prizrenin, raporton Gazeta NewBorn. Në Qëndren e Numërimit të Votave në Prishtinë, do të bëhet numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë. Gjithësej në gjithë vendin vota me kusht dhe postë janë rreth 12 mijë të tilla…Shiko videon e plote …

Artikulli i plotë »

Publikohet foto e parë e djalit të Kryeministrit, ja si duket Zaho Rama / FOTO

Vajza e bashkëshortes së Kryeministrit Rama, Rea Xhillari ka treguar gjithnjë afeksionin e saj për vëllain e vogël Zaho.Ndonëse pa i treguar fytyrën edhe ajo si Kryeministri ka publikuar foto me vogëlushin. Megjithatë këtë herë në Instagram, Rea ka publikuar një foto ku shfaqet duke luajtur me Zahon. Ndonëse foto …

Artikulli i plotë »

Këtij i thuhet Shqiptar me Zemër, Shikoni çfarë rrahje i bën serbit (Video)

Shefat Isufi nga Tërnoci i komunës së Bujanocit ka fituar titullin kampion i Evropës në IBF kategoria gjysmë e rëndë. Ai mundi kundërshtarin e tij Slavisha Simonovic nga Serbia gjatë boksimit që u zhvillua në Regensburg të Gjermanisë. Boksier nga Lugina ka arritur të tregojë profesionalizëm e kulturë të lartë …

Artikulli i plotë »

Nuk din te ndalet e kall kuvendin krejt… / Vëmendje…kështu dukej sot Duda Balje në Kuvend …

Deputetja nga radhët e komuniteti boshnjak, Duda Balje ka qenë sërish sot në qendër të vëmendjes në seancën e Kuvendit të Kosovës. Përndryshe, Balje në një prononcim sot për arbresh.info ka folur rreth vendimit të Gjykatës së Hagës për dënim të përjetshëm për Ratko Mladiq. Ajo ka thënë se dënimi …

Artikulli i plotë »
error: