Kush është Qamile Tahiri, 23-vjeçarja nga Kosova që komandon 70 shqiptare në ISIS

Rreth 2 200 femra dyshohet se janë pjesë e organizatës së ISIS, prej të cilave 70 janë shqiptare. Ndërsa numri total i luftëtarëve të ISIS është mbi 24,000. Këto shifra sigurisht duhet të përdoren me mjaft kujdes sepse të gjitha informacionet nga territoret irakiane dhe siriane të kontrolluara nga ISIS …

Artikulli i plotë »

Rrëzohet nga “froni” Behgjet Pacolli, ja kush është shqiptari më i pasur në botë tani

Shkëndija udhëhiqet nga shqiptari më i pasur në botë. Ai është Nazif Destani, djali i Lazim Destanit, i cili udhëheqit si pronar i Ecolog, firma që vlen 3,5 miliard euro, kështu shkruan Forbs, transmeton Kosova RepublikeDeri para dy myajve, shqiptari më i pasur ishte Bexhet Pacolli, mirëpo tani familja Destani …

Artikulli i plotë »

Historia e rrallë! Mjekët hapin barkun e shtatzënës, por fëmija nuk ishte…

Një eksperiencë të frikshme ka përjetuar në sallën e lindjes Ambra Hughes, një 21 vjecare angleze. Siç raporton tabloidi britanik “Daily Mirror”, vajza iu nënshtrua një ndërhyrjeje cezariane pas 30 javëve shtatzënie për të sjellë në jetë të voglën Olly. Por, duke bërë prerjen mjekët nuk gjetën gjurmë të fëmijës …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT: ARRESTOHET LULZIM BASHA / Tirana në kaos. Dhjetra aktivist të plagosur

TIRANA ZYRTARE NË KAOS/ARRESTOHET LIDERI I OPOZITËS LULZIM BASHA!/QINDRA MIJËRA QYTETARË PËRPLASEN ME FORCA TË SHUMTA POLICIE PËR TË PARANDALUAR ARRESTIMIN E BASHËS. Pse Basha nuk mund të jetë opozitar si Albin Kurti / Sikur nesër krye lajmi i ditës të ishte: Tirana zyrtare në kasos! Arrestohet lideri i opozitës, …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Tronditet e gjithë Kosova nga kjo qe sapo ndodhi para 20 min ka edhe te vdekur (Video)

Dy persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një atentat me armë zjarri që ndodhi në një lokal në qytetin e prishtinës. Raportohet se njëri nga viktimat është (F.G). Atentatorët qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë dhe më pas u larguan në drejtim të paditur. Ndërsa …

Artikulli i plotë »
error: