Arkivat e etiketimeve shqiptaret

LAJM FANTASTIK: Kanadaja heq vizat për të gjithë shqiptarët, rroga minimale 2500 euro, ja detajet

Ministria për Shtetësi dhe Migrim e Kanadasë, njoftoi se kanë hequr vizat për të gjithë shqiptarët kudo që janë, po ashtu edhe për disa shtetas tjerë. Në njoftimin e publikuar nga ministria bëhet e ditur se pas bisedimeve të bëra me delegacionet e nivelit të lartë për heqjen e vizave …

Artikulli i plotë »

Një lajm i madh vjen nga Zvicra për shqiptarët, ajo u jep 8.2 Milion Frang atyre qe dojn me …

Një projekt prej 8.2 milionë franga zvicerane do të vazhdojë të mbështesë krijimin e vendeve të punës për të rinjtë në Shqipëri, thuhet në një njoftim nga Ambasada e Zvicrës në Shqipëri. “RisiAlbania” nga Agjencia Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC) mbylli fazën e saj të parë dhe nisi fazën …

Artikulli i plotë »

Lajm i mirë per shqiptaret qe jetojn ne Shqiperi/ Ky është shteti që sapo hoqi vizat me Shqipërinë, si mund të aplikoni nga interneti

Rreth 25 shtete të ndryshme, përfshirë edhe Shqipërinë mund të udhëtojnë tashmë me vizë elektronike të pa sponsorizuar drejt shtetit të Omanit. Kjo përpjekje bëhet nga shteti i Omanit, në mënyrë që të rrisë turizmin në vend, pasi ky shtet ka një vijë bregdetare të mrekullueshme. I ndodhur në Gadishullin …

Artikulli i plotë »

Lista me emrat/ 709 shqiptarët më të kërkuar nga policia

Gjithnjë është intriguese të dish se ç’karakteristika mund të ketë një kriminel dhe informacione të mëtejshme për të. Por në Shqipëri është e lehtë ta identifikosh një “kriminel”, ai ka një fytyrë të përvuajtur, shpeshherë të lodhur, nëse kanë vjedhur detyrohen nga skamja, nëse shesin ilegal është sërish varfëria ajo …

Artikulli i plotë »

E besoni apo jo? Humbi 65 kilogram, duke braktisur katër ushqime që shqiptarët i hanë çdo ditë (Foto)

Mjaftoi vetëm një fotografi që t’ia ndryshojë jetën 37-vjeçares Casey Gemmell. Kurë e pa së pari fotografinë, e realizuar në festën e ditlindjes së djalit, nuk mund t’i besonte syve se si dukej. “Mendova me vete, kjo nuk jam unë.” tha Gemmell, e cila jeton në Perth të Asutralisë. Gjersa …

Artikulli i plotë »

Vuçiq: I kuptoj shqiptarët që thonë se Kosova është e pavarur

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një deklaratë për media në Brdo-Brione, ka thënë se bashkë me presidentin maqedonas, Gjorgje Ivanov, kanë shkëmbyer “fjalë të rënda e të mprehta me përfaqësuesit shqiptarë”, duke aluduar në presidentët Hashim Thaçi e Bujar Nishani, por kjo, sipas tij, është më mirë sesa që …

Artikulli i plotë »
error: