Arkivat e etiketimeve shqiptareve

E pat puna e disa Shqiptarëve që janë në Zvicër, ja çfarë do ti ndodh pas 2017 (Video)

Procedurat e azilit do të përshpejtohen. Këshilli Federal miratoi disa urdhra për të shpejtuar procedurat e azilit. Ai gjithashtu specifikoi listën e vendeve të sigurta ku ben pjesë edhe Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Serbia etj.Me këtë dëshmohet se Zvicra e shtrëngon rripin edhe me shume perballe emigrantëve sidomos atyre nga Ballkanit, …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit, Ekskluzive: Luftë mes shqiptarëve dhe serbëve në Gjermani, katër të…

Një mosmarrëveshje afatgjate, midis dy familjeve të mëdha serbe dhe shqiptare fqinje në Wuppertal-Vohwinkel të Gjermanisë, të hënën ka eskaluar në betejë të vërtetë. Katër persona kanë pësuar plagë të rënda dhe janë dërguar nëpër spitale, Policia gjermane tashmë i ka filluar hetimet më të hollësishme, kamerat në gjermani e …

Artikulli i plotë »

Kjo ishte Përleshja masive mes shqiptarëve dhe turqve në Gjermani, raportohet për të …

Një përleshje ka ndodhur pasditen e djeshme në Gjermani mes një grupi shqiptarësh dhe turqish. Siç raportojnë mediat gjermane, ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:45 në rrugën Farberstrasse. Një grup prej shumë shqiptarësh të moshave nga 25 deri 30 vjet u përleshën fizikisht me një grup turqish prej tre veta”, …

Artikulli i plotë »
error: