Arkivat e etiketimeve tahirit

Rrëfim tronditës nga Rezarta Shkurta: Saimir Tahirit, Birin e Kurves e zunë haqet e mia dhe të vajzës time, ai mua më… |VIDEO|

Këngëtarja Rezarta Shkurta e ka nisur që në moshë të vogël karrierën e saj muzikore. Kënga e parë, dedikuar qytetit të saj të lindjes “Durrës” duket se shërbeu si një nisje shumë e mirë për bukuroshen. Ndërsa tani ajo bëri një rrëfim shokues për Saimir Tahirin: Ai është Birin i…e …

Artikulli i plotë »

Tronditet shteti Shqiptar : Deklarata “bombë”: “Pas Tahirit, dorëhiqet edhe Edi Rama!”

Portali spjv.it ka arritur të marrë tekstin e fjalës së dorëheqjes të kryeministrit Edi Rama pas protestave të opozitës dhe vendimit të mos futjes në zgjedhje me Ramën si kryeministër. Në të vërtetë teksti në fjalë është gjendur në një prej emaileve të këshilltarëve të tij më kryesor në Kryeministri, …

Artikulli i plotë »

Momentet dramatike, ja ç’ndodhi me babain e Tahirit pas lajmit që djalin duan ta arrestojnë

Këshilli i Mandateve në Kuvend vendosi dje ta bllokojë arrestimin e Saimir Tahirit.Keto jane disa nga fotot e festës së militantëve socialistë me ish-ministrin e Brendshëm pas ketij vendimi. Duket se gjendje ankthi ka përjetuar edhe babai i Saimir Tahirit, Bashkimi. Ky i fundit ka qenë jashtë dyerve të Kryesisë …

Artikulli i plotë »

Momentet dramatike, ja ç’ndodhi me babain e Tahirit pas lajmit që djalin duan ta arrestojnë / FOTO

Këshilli i Mandateve në Kuvend vendosi dje ta bllokojë arrestimin e Saimir Tahirit.Keto jane disa nga fotot e festës së militantëve socialistë me ish-ministrin e Brendshëm pas ketij vendimi. Duket se gjendje ankthi ka përjetuar edhe babai i Saimir Tahirit, Bashkimi. Ky i fundit ka qenë jashtë dyerve të Kryesisë …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit –luftë në Tiranë pran shtepis se Saimir Tahirit 4 të plagosur dhe 2 polic te vrar (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në kryeqytet pran shtepis se Saimir Tahirit. Pas një sherri janë plagosur katër persone me armë zjarri. Mësohet se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën, ndersa dy policet jan vrar duke dashur tu ndihmojn te plagosurve por mediat raportuan se …

Artikulli i plotë »

“Arrestimi i Tahirit kërkesë e FBI-së, pas kësaj ndërkombëtarët do të kërkojnë edhe…”

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar lidhur me çështjen me të nxehtë të ditëve të fundit. Ai shkruan se ‘çështja’ Tahiri është një atentat kundër Berishës, Ramës dhe Bashës. Ndërsa më tej është shprehur se arrestimi i ish-ministri është kërkesë e FBI-së. Por nga ana tjetër thekson se Berisha me tre …

Artikulli i plotë »
error: