Tronditet shteti Shqiptar : Deklarata “bombë”: “Pas Tahirit, dorëhiqet edhe Edi Rama!”

Portali spjv.it ka arritur të marrë tekstin e fjalës së dorëheqjes të kryeministrit Edi Rama pas protestave të opozitës dhe vendimit të mos futjes në zgjedhje me Ramën si kryeministër.
Në të vërtetë teksti në fjalë është gjendur në një prej emaileve të këshilltarëve të tij më kryesor në Kryeministri, i cili ia dërgon kryeministrit me shënimin: “Siç ma kërkuat e kam shkruar fjalimin e dorëheqjes. Për më shumë dora juaj është perlë për të mahnitur njërëzimin”.Teksti i dorëheqjes: Të dashur shqiptarë kudo që jeni, në Shqipëri apo kudo në botë! Qëkur kam ardhur në krye të qeverisë me 1 milion vota, pas drurit që populli i dha pushtetit të Saliut në qershor 2013, kam punuar sipas parimit “jo për të bërë pushtet, por për të bërë shtet”, ndaj këtij parimi i kam qëndruar …Mos e humbisni lajmi vijon ne linkun me poshte : Nese nuk shfaqet linku shiko tekstin e plote duke shtypur me poshte :

 

 

 

TEKSI

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: