Tronditet shteti shqiptar: Pas skandalit Jep dorëheqje edhe Edi Rama?

Portali spjv.it ka arritur të marrë tekstin e fjalës së dorëheqjes të kryeministrit Edi Rama pas protestave….Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka dhënë dorëheqje.Lajmin e ka bërë të ditur portali Lapsi.al, duke u bazuar në burimet e veta pranë qeverisë.Siç raporton portali, gjatë paradites ministri Tahiri ka zhvilluar një takim në Kryeministri me Edi Ramën.Pritet që më vonë ai të dalë në një konferencë për media, për të dhënë arsyet e dorëheqjes.Ikja e tij shihet si një lëvizje e Ramës për të zgjidhur ndoshta krizën politike.Kujtojmë që opozita po proteston prej datës 18 shkurt në bulevard dhe kërkon qeveri teknike që do të organizojë zgjedhjet e 18 qershorit…..SHIKO VIDEON NE VAZHDIM

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ditari:
error: